Скръбна вест! Напусна ни голяма легенда на Левски

13 март 2024, 22:44 часа 8217 прочитания 0 коментара

Голямата легенда на Левски Стефан Абаджиев – Теко си отиде от този свят на 89-годишна възраст. Тъжната новина съобщиха "сините" на своята фейсбук страница. Полузащитникът е един от най-дълго задържалите се футболисти за цялата история на клуба.

Още: "Заварихме огромни задължения, натрупани умишлено от старото ръководство": Ботев Пд вдигна забрана на ФИФА

Още: Керкез каза дали е сърдит на Чорбаджийски и разкри защо Вион и Бютучи си тръгнаха от ЦСКА - причините са различни

Кариерата на Теко

Той е роден на 3 юли 1934. Защитава цветовете на столичния гранд в продължение на 16 сезона между 1953 и 1968 година. Теко е трикратен шампион на България (1953, 1965, 1968) и четирикратен носител на Купата на Съветската армия (1956, 1957, 1959, 1967). Има 258 мача и 34 гола в „А“ група, 41 двубоя с 8 попадения за Купата на страната и изиграва 4 срещи в турнира за Купата на европейските шампиони, където се разписва веднъж.

Емиграция в Германия

Родният национал емигрира в Германия, като той е първият български политически емигрант от футболните среди. В Германия играе за „Висбаден“, във Втора Бундеслига. Завършва треньорска школа в Кьолн. "ПФК Левски“ изказва своите съболезнования на близките и роднините на Стефан Абаджиев! Почивай в мир, шампионе…", написаха от Левски.

Стефан Абаджиев

Още: "Майстор" с опит в елита на Германия пристига в тим от Първа лига

Още: "Българинът ще спести от 1-2 кутии цигари и няколко бири, за да гледа Испания - България на стадиона"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Джем Юмеров
Джем Юмеров Отговорен редактор
Новините днес