Славия излъга ЦСКА 1948 в дебюта на Славков и влезе Топ 6 (ВИДЕО)

2995

Славия победи много трудно ЦСКА 1948 в мач от последния кръг на редовния сезон в Първа лига. Двубоят завърши при резултат 1:0 за гостите. Попадението падна в заключителните моменти на срещата и бе дело на резервата Емил Стоев. Това бе първи мач за новия треньор на "белите" Ангел Славков, който замени на поста Златомир Загорчич.

Двата тима не предложиха сериозно футболно зрелище, като интересните моменти през двубоя липсваха. ЦСКА 1948 имаше добра възможност за гол в 61-ата минута, когато стреля отлично от воле, но топката мина покрай страничната греда. Двубоят вървеше към равенство 0:0 до 87-ата минута, когато Емил Стоев с бомбен удар от границата на наказателното поле матира Даниел Наумов.

Успехът вкара Славия в първата шестица на класирането. Белите събраха 49 точки. На седма позиция е Локомотив Пловдив с 47, но и мач по-малко. В понеделник „смърфовете“ приемат Левски на „Лаута“. ЦСКА 1948 пък продължава да е на трета позиция с 59 точки.

По-рано през деня Локомотив София и Арда завършиха наравно.