Уникална драма: Дузпи пратиха Лудогорец на финал за Купата на България! (ВИДЕО)

1677
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец е вторият финалист за Купата на България! Разградчани елиминираха Черно море след изпълнение на дузпи. Реваншът на "Хювефарма Арена" завърши 1:2. Васил Панайотов изведе гостите от Варна напред в 55-ата минута. Моментално след това Спас Делев изравни.

В последната секунда от редовните 90 минути Матеус Машадо шокира домакините и прати двубоя в продължения, при които нови попадения не паднаха. При 11-метровите наказателни удари момчетата на Ивайло Петев бяха 100%-ови, докато Атанас Илиев и Едгар Пачеко се превърнаха в големите грешници за "моряците".

ПЪРВАТА СРЕЩА: Лудогорец докосва финала на Купата след ценен обрат във Варна (ВИДЕО)

Срещата започна динамично. В 13-ата минута Игор Пластун засече центриране от статично положение. Ударът му с глава попадна в напречната греда. В 35-ата минута Делев се озова на изгодна позиция, но не съумя да реализира. 7 по-късно гол на българския шампион бе отменен гол от ВАР заради засада.

След почивката Черно море поведе в срещата. Мазир Сула проби отляво и центрира. Пластун не се намеси подобаващо, а Васил Панайотов дебнеше именно за подобна неточност. Халфът не сбърка от близка дистанция за 0:1. Радостта на "моряците" траеше само няколко минути. Спас Делев възстанови паритета, възползвайки се от асистенция на Кирил Десподов.

ОЩЕ: Козмин Моци: Не искам да говоря за ЦСКА, Лудогорец пак ще е шампион

В 67-ата минута Дюлгеров демонстрира чудесен рефлекс при изстрел на Матиас Тисера. Драмата в заключителните моменти бе пълна! Първо възпитаниците на Илиан Илиев претендираха за дузпа за игра с ръка на Вердон. Исканията им обаче не бяха уважени от съдийската бригада. В последната секунда на двубоя Матеус Машадо вкара втори гол за гостите и изравни общия резултат. Това значеше само едно - продължения.

В допълнително изиграните 30 минути домакините бяха по-активни. Видал и Текпетей пропуснаха. В заключителните моменти възпитаниците на Петев претендираха за дузпа. Такава не бе отсъдена. При последвалите изпълнения от бялата точка играчите на Лудогорец показаха хладнокръвие и нито един от тях не сбърка. Илиев от варненския тим не уцели вратата, а шутът на Пачеко бе отразен от Слуга. Така разградчани ще срещнат ЦСКА 1948 на финала за Купата на България.

ОЩЕ: Станислав Генчев: ЦСКА 1948 трябва да благодари на Кабаков