Димитър Маринов разказва за опита си в киното и театъра в две книги – "Към сцената" и "Към екрана". Представянето им ще е на 2 декември в литературния клуб "Перото", съобщават от Националното издателство за образование и наука (НИОН) "Аз-буки". По думите им книгите са пътеводители по актьорска подготовка за всички професионалисти и любители на киното и театъра. Димитър Маринов дава насоки, практически упражнения и съвети, които отразяват професионалния му път както в България, така и в Холивуд.
"Актьорът споделя, че по пътя му към върховете на киното му е липсвало споделянето – да го водят и да води. Той започва да си записва всички победи и поражения, да разсъждава за причините", разказват от "Аз-буки". Допълват, че тези негови бележки се превръщат в "Към сцената" и "Към екрана".
Още: Георги Господинов и Харуки Мураками са поканени да станат част от Кралското дружество по литература
Интервю: Димитър Маринов: Артистът е човек, който приема изкуството като начин на живот
Защо е написал тези книги
Снимка: Аз-буки
"Към сцената" представлява фактическият свят на актьорството – такова, каквото е, за да разберете какво всъщност коства и за да станете част от него със заслужена професионална реализация", посочва Димитър Маринов.
По думите му да си актьор не е професия, а начин на живот. "Дали актьорството е този начин на живот, за който мечтаете? Разбира се, не бих искал да ви обезкуражавам и разочаровам. Но трябва да приемете реалността такава, каквато е, за да ѝ се наслаждавате впоследствие. Изтрийте от съзнанието си тъй наречената "приказка за Пепеляшка". Сами за себе си трябва да направите избора, преди изборът да е направен за вас от други. И тогава да му се отдадете с вяра и достойнство за постигане на мисията – актьор", пише още Димитър Маринов, който влезе в главната роля в коледната реклама на гиганта Amazon.
Обявиха номинациите за награда "Хеликон": Романите доминират
Приключения без край и празнична магия с пътешественика Плум
"Повече" от Филип Коган изследва хилядолетната история на световната икономика
Романът "Времеубежище" попадна сред 100-те най-добри книги на новия век