Хиляди жители на село Труд подготвят пореден протест срещу завод за производство на топло и електро енергия от органични отпадъци.
Още: Зам.-кмет на Пловдив участва в откриването на Дневен център за пълнолетни лица с увреждания
Още: Кметът на Пловдив посрещна председателя на Европейския съвет
Само за изминалата календарна година се осъществиха 5 протеста със затваряне на Карловско шосе. Инициативна група осъществи срещи с представители на всички министерства, случая стигна и до премиера.
"Очевидно собствениците на централата стоят над закона и над най-силните политически фигури в страната, защото случая остава нерешен, а землището на село Труд все повече заприличва на обществена тоалетна. Изцяло подкрепяме започнатото от Инициативната група! Подобен тип обекти горящи тонове отпадъци на ден нямат място на метри от домовете на хората! Този факт в комбинация с политиката на инвеститор, който се държи като концесионер на цялото село и въздуха, който дишаме е чиста доза "законно" погазване на изконни конституционни човешки права и е напълно недопустимо! За някои това може да е законно но за нас не е!" коментира инж. Атанас Иванов, член на УС сдружение "Бъдеще за село Труд".
Продължава да стои отворен въпроса, който вече една година нито РИОСВ, нито община Марица успяха да разнищят, а именно - опасна ли е суровината която фирмата щедро разсипва по нивите около селото и законно ли е депонирането на огромни количества органични материали директно върху почвите без необходимите съоръжения, част от които фигурират в техническата обосновка на обекта но на практика не съществуват?
Още: Община Пловдив призова да се помага за кастрацията на бездомни кучета
Още: "Няма човек - няма проблем": Заплахи към младежите на Карлово след протеста им срещу кмета (СНИМКИ)
Жителите на селото заплашват, че ако исканията им не бъдат взети предвид, ще блокират aвтомагистрала "Тракия".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В присъствието на кмета на Пловдив започна изграждането на нова спортна зала
Още: Стартира кампанията на Пловдив за подпомагане кастрацията на домашни кучета и котки