Фирмите станаха длъжници

3179
Фирмите станаха длъжници
Снимка: Thinkstock

От началото на годината до края на юни фирмите дължат около 3 млн. лв. за забавени заплати на служителите си. За първите шест месеца Инспекцията по труда е установила, че забавените заплати са малко над 12 млн. лв., но след намесата на инспекторите са изплатени над 9 млн. лв. от тях. Това обаче са сумите, които инспекцията отчита при действащи фирми.

Каква е сумата на неизплатените възнаграждения на служителите от фалирали предприятия не е ясно. Според отчета на инспекцията за миналата година неизплатените навреме заплати са за близо 20 млн. лв., а изплатените за 2015 г. благодарение на инспекторите са 24 млн. лв., пише в. "Сега".

Германски инвеститори предлагат да се създаде онлайн база данни с информация за работните места в България

Министърът на труда и социалната политика Зорница Русинова и ръководството на Германо-Българската индустриално-търговска камара по врем...

От министерството на труда съобщиха, че само във Варна са платени около 1 млн. лв. от началото на годината. Проверките по черноморските курорти вече са над 600, каза министърът Зорница Русинова във Варна. "Най-честите констатирани нарушения са неспазване на работното време и незаплащане на нощния труд", посочи Русинова.

В цялата страна инспекторите са направили над 25 хил. проверки. От Инспекцията по труда отбелязват, че по-малко хора работят без трудов договор, както и по-малко непълнолетни работят без разрешение за работа.

Вижте всички последни новини от Actualno.com

Етикети:

Помогнете на новините да достигнат до вас!

Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Actualno.com, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение помага за нашата кауза - обективни новини и анализи. Бъди активен участник в промяната!

И приеми нашата лична благодарност за дарителство.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд Груп АД

IBAN: BG16UBBS80021036497350

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Actualno.com

ОЩЕ ОТ Икономика