Комисията по досиетата е започнала проверка на кредитните милионери за евентуални връзки с тайната комунистическа полиция Държавна сигурност, съобщи нейният председател Евтим Костадинов пред ТВ 7.
Още: Разузнаването на САЩ: Иран е бил на косъм да минира Ормузкия проток
Още: Цената на петрола се промени заради данни от САЩ и слабия долар
В началото на февруари ще има решение за първата партида.
Започната е и проверка на ръководствата на ВУЗ-овете.
Решение на Комисията по досиетата се очаква още следваща седмица.
Още: Ще ни дърпат ушите и ще ни се карат в Еврозоната: Николай Василев с предупреждение към властта
Преди назначаването на дипломатите, за които впоследствие е установена принадлежността им към Държавна сигурност, не е искана предварителна проверка, обясни Евтим Костадинов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Германия понижава нивото на тревога за газовите доставки
Още: Все едно има проклятие: Френският автомобилен пазар не върви
Когато имената им бяха оповестени, президентът е поискал копие от архивните материали. Предварителна проверка обаче не е искана, каза шефът на Комисията по досиетата.
Той посочи, че от 2009 г. насам тенденцията институциите да искат проверка на хора, преди да бъдат назначени, е особено отчетлива. От 2009 г. Комисията е заработила и с темпо, което е искала да наложи от самото начало.
Още: Стана ясно кога пускат движението по пътя Мездра - Ботевград
Още: Какви имоти търсят българите: Анализ