Застраховките у нас ще поскъпнат заради стрес тестовете, прогнозира експерт

21 февруари 2017, 21:23 часа 2611 прочитания 0 коментара

20 милиона евро ще платят застрахователните и пенсионите дружества заради проверките в сектора, съобщи застрахователният експерт Борислав Богоев.

Още: САЩ вдигат частично санкциите срещу беларуската авиокомпания "Белавия"

Още: Полша ще строи пристанище на Черно море и жп път до Одеса

Допълнителните разходи на компаниите ще доведат до поскъпването на застраховките, смята експертът.

При пенсионните фондове има законово ограничение за размера на таксите, но при застрахователните полици - не.

"Общата сума, която ще трябва да платят застрахователите и пенсионните дружества за тези две проверки, според мен ще надхвърлят 20 милиона евро. Разбира се, че ще ги платят застрахованите и осигурените лица", заяви Богоев пред БНР. 

Още: Изкуственият интелект може да увеличи значително световната търговия

Още: Младежката безработица в Китай достигна рекордно ниво

Двете проверки са стрес тестовете, които бяха направени миналата година, и допълнителните проверки, изискани от Комисията за финансов надзор.

"След резултатите от втората проверка вече Комисията за финансов надзор да може да прилага принудителни административни мерки", допълни експертът.

Според Богоев небанковият регулатор настоява външни оценители да направят и допълнителните проверки, за да не носи отговорност.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес