Катастрофи, изгубени човешки животи, всеобщи трагедии. Това са събитията, които отбелязване ежедневно и тихомълком у нас. А причини ги знаем - несъобразена скорост или шофиране под въздействие на опияняващи вещества. За шофьорите зимата е сезонът с най-много предизвикани катастрофи, но въпреки това част от водачите не предприемат мерки колите им да бъдат подготвени за сезона.
Още: Кои са най-честите причини за теч на спирачна течност?
Още: Какво се случва, ако не сте палили колата често?
"Практиката на ЕС е вече да не говорим за дадени часове, а да говорим по-скоро за изминати км и придобити знания. Тоест трябва да работим за качеството на знанията на водачите", коментира за Actualno.com Диана Русинова от Европейския център за транспортни политики по повод уменията за шофиране на водачите у нас.
Още: Какво задължително включва подготовката за боядисване на кола?
Още: Истината за „икономичното“ каране – наистина ли пестите гориво?
Колкото по-подготвени, толкова по-малко инциденти и жертви ще има на пътя. Има умения, които трябва да бъдат придобити, за да могат да помогнат за водачите да шофират по-безопасно.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Може ли некачествен бензин да причини „грешка“ в двигателя
Един от съветите, които дава Ива Русинова, дрифт пилот, пред Actualno.com, е, че е много грешно да се завива в завоя, а трябва "да се спира преди завоя - като се влиза с равна газ."
Съвети при зимното шофиране в репортажа на Михаил Митев:
Още: Какво да правим при блокирала ръчна спирачка?
Още: Знаете ли какво означава цветът на дима от ауспуха?