Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Кога задвижването на всички колела в автомобила става безполезно

15 февруари 2024, 14:53 часа • 23032 прочитания

Съвременните производители постепенно изоставят постоянното задвижване на всички колела в своите автомобили, предпочитайки да го включват, само когато е необходимо. Тази промяна отразява по-широката тенденция в автомобилната индустрия към по-адаптивни конфигурации на задвижването, които дават приоритет на ефективността и производителността.

Subaru е световен лидер по продажби при 4х4

Значителна трансформация е замяната на твърдите задни мостове с многораменно окачване, което все повече се използва от производителите. Този преход дава възможност да се подобри управлението и качеството на возене, особено в офроуд условия, като същевременно се запази стабилността и управляемостта върху асфалтови настилки.

Експерти от индустрията подкрепят тази тенденция, давайки за пример най-новите модели на Land Rover, Mercedes-Benz и Cadillac. Тези производители се насочват към гъвкави задвижващи механизми и усъвършенствани системи за окачване, за да подобрят шофирането за потребителите.

Още: Избягване на зимните затруднения: Съвети за безопасност по пътищата през студения сезон (ВИДЕО)

Всичко това води до по-малко използване на постоянно задвижване на всички колела, най-вече в градски условия. Тъй като повечето автомобили са със задвижване на предните колела, производителите могат да предложат по-икономични опции, които използват по-малко гориво, без да жертват сцеплението и стабилността.

Често превозните средства с постоянно задвижване на четирите колела осигуряват мощност, сравнимо с това на кросоувърите с предно предаване, но в същото време разликата в цената е доста сериозна. Затова и предното предаване в много отношения е по-рентабилно.

Още: 5 SUV на старо, които ще ви служат дълго време

 

 

 

Велизар Георгиев
Велизар Георгиев Отговорен редактор
Новините днес