Само срещу иконите не мога да се изкажа, поне да се молим на Господа. Това коментира лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред медиите в парламента във връзка със скандалната поръчка на МВР, която предвижда войната по пътищата в България да се бори с икони. Припомняме, че поръчката алармираха "Българските елфи", според които вътрешното министерство планира да купи 30 000 икони за 420 000 лева, като целта е да се лепят по колите.
Чия е поръчката?
Борисов попита кой е пуснал обществената поръчка за иконите. "Срещу човешката лудост, защото всички караме автомобили и виждате как се кара по пътищата, може би иконите са най-подходящи. Да може да се молиш преди да тръгнеш, за да стигнеш", заяви Борисов. ОЩЕ: "Заклеваме се, не се шегуваме": BG Elves за МВР, което ще пази децата по пътищата с икони
Темата за обществената поръчка на МВР за иконите идва и на фона на битката на държавата с войната по пътищата.
"Последните инциденти по пътищата показват, че съществуващата организационна структура има потенциал, който не се използва - реагира се стихийно и ситуационно. Набелязах няколко мерки - в петък ще се проведе национално съвещание на МВР с областните директори", обясни преди началото на правителственото заседание в сряда министър-председателят Росен Желязков.