"Искам да видя сега с какво правителство ще заменят. Аз не знам. Правителство на преяждането с власт тези момчета знаят как се прави. Правителство на мачкането и плашенето сме виждали. Това е тежка пирова победа, но пирът ще го плащаме всички ние."
Още: Ако почнем да закриваме всеки орган на държавата, който не работи, трябва да закрием цялата държава
Още: Никой не го интересува какво е казал Пеевски
Това каза съпредседателят на коалицията "Продължаваме промяната - Демократична България" Христо Иванов. По време на своя първи коментар след изборите той подаде оставка като лидер на "Да, България" и подчерта, че няма да е депутат в 50-ото Народно събрание.
Още: Христо Иванов е по-харесван от Рая Назарян в 24-ти МИР
По думите му ГЕРБ и ДПС ще бъдат доста изкушени да вземат отново властта, "да се заключат до хладилника на властта и да преяждат там".
Още: Имаме право на закръгляване нагоре на заплати и надолу на цени
Още: Професионалистите се справиха, но не им бяха предоставени условия
Какви са причините за оставката и какво е бъдещето на коалицията ПП-ДБ, четете ТУК.
Още: ПП-ДБ с трима евродепутати, изненадващо пренареждане на листата след преференциите
Още: Хората, които създадоха КПК, я създадоха с надеждата да се използва като паралелна прокуратура