Акция в София: Има близо 30 арестувани, твърди се, от охраната на Божков*

21 юли 2020, 10:27 часа • 7586 | прочитания

До момента близо 30 души са арестувани при мащабна операция на Специализираната прокуратура и МВР в София. По информация на БНТ и БНР те са хора от охраната на Васил Божков. Сред тях има и бивши служители на МВР, съобщават националните медии по непотвърдена информация.

Още: Трима души загинаха на място у нас след като камион помете спряло такси

Още: Повдигнаха обвинение на шефа на митницата в Пловдив

Извършват се още претърсвания и изземвания.

Акцията е започнала рано сутринта и ще продължи през целия ден.

Припомняме, че преди месец при подобна операция, прокуратурата откри в приближен до Васил Божков, бивш началник в ЦСБОП, снимки и лична информация за магистрати и членове на техните семейства.

Още: Семейство превърна чужденка у нас в съвременна робиня

Още: Театрална постановка: Бивш зам.-вътрешен министър за ареста на шефа на митницата в Пловдив

Бяха задържани Славчо Марков и Веселин Балтов.

Самият Васил Божков продължава да е в Дубай, но обвиненията къ него междувременно се увеличиха и те вече са 19.

Събират се нови доказателства срещу Божков, арестуваният е направил снимките на Ангел Кънев

* Малко по-късно от прокуратурата обясниха, че акции се провеждат  цялата страна. Извършват се претърсвания на 38 адреса в различни населени места, изземат се веществени доказателства.Към момента са задържани 35 лица за срок до 24 часа (по Закона за МВР), съпричастни с дейността на обвиняемия Божков. Предстои наблюдаващите досъдебното производство прокурори да преценят кои от задържаните да бъдат привлечени към наказателна отговорност и по какви обвинения.

Още: Бременните кошути този път няма да спрат събарянето на хотела на Вълка край яз. "Искър"

Още: Хипотеза "катастрофираш тежко и те мамят с парите за пътна помощ": Почват проверки

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Любов Павлова
Любов Павлова Отговорен редактор
Новините днес