Бум на дрогирани и пияни шофьори по морето през август

31 август 2024, 10:59 часа 1199 прочитания

Бум на дрогирани и пияни шофьори по морето през август, отчитат пътните полицаи. Въпреки постоянните проверки в Бургас, броят на водачите, качили се в автомобилите си след употреба на алкохол или наркотици, не намалява.

Още: Заместителят на хероина: Фентанилът навлиза ударно и взима все повече жертви у нас

Още: Неясни са причините за инцидента в завод "Арсенал", при който загина работник

Ръстът на заловените пияни и дрогирани водачи, седнали зад волана е през август, когато е и сезонът на отпуските, подчерта инспектор Пламен Николов, началник на Пътна полиция в Бургас, предаде Нова тв.

Той обясни, че от началото на август досега са заловени 25 водачи, които управляват с концентрация на алкохол в кръвта над 1,2, и са образувани 49 досъдебни производства срещу водачи, заловени да шофират след употреба на наркотични вещества.

От началото на годината до 25 август, сравнено със същия период на 2023 година, има намаление на заловените с алкохол и наркотици шофьори. Само за 1 година са иззети 646 моторни превозни средства.

Още: Невиждан дрифт: Тежка катастрофа се размина на косъм (ВИДЕО)

Още: Мъж загина, а жена е в тежко състояние след катастрофа край Ямбол

ОЩЕ: Дрогиран шофьор уби баба в Кранево 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес