Съдебният състав, който трябваше да гледа на трета инстанция знаковото дело "Иванчева", си е дал самоотвод. Това пише и самата бивша кметица на район "Младост" в столицата в личния си профил във Фейсбук.
Още: Съдът остави за постоянно в ареста задържания директор на Митници „Пловдив“ (ВИДЕО)
Още: Подробности как е убита 18-годишната Магдалена: Извършителят със самопризнания
Съдиите Ружена Керанова, Елена Каракашева и Деница Вълкова са се оттеглили от делото още на 21 февруари. Причината - сигнал от края на януари до Висшия съдебен съвет от неправителствените организации "Център за приложно-правни изследвания и практики" и "Диалог за правосъдие". В него се развива тезата, че може да има предубедност, защото адвокат Албена Белянова, която внесла гаранцията от 10 000 лв. на Иванчева, била част от Инициативния комитет на Лозан Панов в надпреварата за президент, а Панов беше председател на ВКС.
В своята публикация във Фейсбук Иванчева посочва, че бившият ръководител на КПКОНПИ Пламен Георгиев е бил сред управляващите "Център за приложно-правни изследвания и практики". Това е организация, приближена до главния прокурор Иван Гешев, казва Иванчева, която е убедена, че се прави всичко възможно да се повлияе за присъдата ѝ, както и тази на заместничката ѝ Биляна Петрова.
"Никой от членовете на съдебния състав не се чувства и не се твърди в постъпилия сигнал да е предубеден или заинтересован от изхода на делото", пише в определението им. Те обаче казват и, че "не могат да бъдат предоставени достатъчно гаранции на страните по делото, както и на обществото, които успешно да изключат всяко легитимно съмнение".
Още: Трима души загинаха на място у нас след като камион помете спряло такси
Още: Повдигнаха обвинение на шефа на митницата в Пловдив
Новият докладчик по делото е съдия Спас Иванчев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Семейство превърна чужденка у нас в съвременна робиня
Още: Театрална постановка: Бивш зам.-вътрешен министър за ареста на шефа на митницата в Пловдив