Делото срещу бившия лидер на ДПС Лютви Местан започва отначало, след като в петък от Кърджалийската прокуратура са внесли в окръжния съд нов обвинителен акт за катастрофата с негово участие през април 2019 г.
Още: Съжалява за случилото се: Никола Бургазлиев, който помете пет души с АТВ
Още: "Митов отново излъга": "БОЕЦ" и BG Elves с нови записи по случая в Русе (ВИДЕО)
При инцидентът загина 6-месечно бебе. Обвиняеми за смъртта му са неговият баща Юсеин Ахмед, управлявал семейния автомобил в деня на инцидента, както и самият Лютви Местан. И двамата са обвинени в причиняване на смърт по непредпазливост.
Още: Лютви Местан е получил инсулт, делото срещу него пак се отлага
Процесът тече вече няколко години. По делото през ноември 2023 г. се състоя трето разпоредително заседание заради пенсиониране на дотогавашния съдия. Съдебният състав тогава прекрати съдебното дело и го върна за отстраняване на допуснати на досъдебна фаза, отстраними съществени процесуални нарушения, довели до ограничаване на процесуалните права на обвиняемите. Тогава държавното обвинение внесе протест, който не бе уважен.
Още: "Оказва се натиск върху магистратите": Проговориха родителите на младежа, помел петима души с АТВ
Още: Пуснаха под домашен арест собственика на дома на ужасите в Ягода
Делото е насрочено за разглеждане в разпоредително заседание за 4 ноември от 10.00 часа.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Даниел Митов: Изтеклите записи от Русе потвърждават версията на МВР