Специализираната прокуратура повдигна обвинения на пет участници в организирана престъпна група за разпространение и трафик на наркотици. В групата са участвали четирима мъже и една жена.
Още: "Възпитанието, което му липсва": Кое можеше да предотврати Виктор Илиев да се вреже в автобус
Още: Мигранти с дронове: Директорът на "Гранична полиция" каза колко струва превозът на трафиканти
Едното от лицата е с постоянна мярка „Задържане под стража“ взета от СпНС, две от лицата са с мерки за неотклонение „Гаранция в пари“ и две са с „Подписка“.
Те са задържани на 6 август 2018 г. при специализирана операция на територията на област Русе и област Варна, съобщиха от прокуратурата.
Направени са тринадесет претърсвания и изземвания на различни адреси. Иззети са пари в размер около 20 000 лв. и валута, електронни измервателни уреди-везни, както и наркотично вещество кокаин около 700 гр.
Още: Пожар гори в столичния квартал "Кръстова вада" (СНИМКИ)
Още: "Ако може да спасим децата, защото ние сме обречени": Майката на детето за трагедията от Несебър
Чрез съответната медицинска намеса в болнично заведение в гр. Русе са извадени двадесет и осем капсули, всяка от по 15 грама кокаин, които са били в тялото на едно от обвиняемите лица. Наркотикът е бил с изключително високо качество.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Няма промяна в състоянието на детето, пострадало при инцидента с АТВ в "Слънчев бряг"
Още: Стабилно е състоянието на детето, пострадало при инцидента с АТВ
Разследването продължава провеждат се разпити и други следствени действия.