Половин тон нафта се изля на земята от комбайн

23 юни 2026, 14:01 часа 745 прочитания 0 коментара

Зърнокомбайн “Джон Диър-2066“ е бил умишлено увреден през нощта на 21 срещу 22 юни в заветското село Брестовене. Това съобщават от ОДМВР-Разград. Сигналът е подаден в полицията около 10 часа на 22 юни от 55-годишна жена. При огледа на място е установено, че един от маркучите, част от горивната система на машината, е срязан. Още: Заради разлято гориво: Ограничения в движението в тунел “Топли дол“

От резервоара на земята са изтекли около 500 литра дизелово гориво. Нанесените щети са в процес на изясняване. В хода на образуваното досъдебно производство по чл.216, ал.1 от НК - престъпление против собствеността, за което се наказва с лишаване от свобода до 5 годиниЗадържан е 49-годишен мъж от Брестовене, съпричастен към извършеното деяние. Работата по случая продължава. Още: Мравки пият гориво: Нашествие на насекоми в резервоарите притесни шофьори (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Новините днес