Днес ще бъде проведено поредно заседание по делото за катастрофата, при която загина журналистът Милен Цветков. Предишното заседание бе на 23 юни и бе отложено поради отсъствието на адвокат на подсъдимия.
Още: Повдигнаха обвинение на шефа на митницата в Пловдив
Още: Семейство превърна чужденка у нас в съвременна робиня
Журналистът Милен Цветков бе пометен докато чака в автомобила си на червен светофар.
Единствен обвиняем по делото е Кристиан Николов, който на 4 март тази година бе признат от Софийски градски съд за виновен за извършено по непредпазливост престъпление и му беше наложено наказание „лишаване от свобода“ за срок от 9 години, което да се изтърпи при първоначален общ режим, както и „лишаване от право да управлява моторно превозно средство“ за срок от 10 години.
Николов, под влиянието на наркотици и с превишена в градски условия скорост, помете Цветков на червен светофар в района на мол „Парадайз център” в София навръх Великден 2020 година.
Още: Театрална постановка: Бивш зам.-вътрешен министър за ареста на шефа на митницата в Пловдив
Още: БОЕЦ: "Гранична полиция" е пазила камион с контрабандни цигари за канала в Пловдив