Има няколко правила, които човек трябва да спазва, когато съхранява ябълки. Така той не само, че ще запази вкусовите свойства на плода, но и ще може да се насити пълноценно на полезните му качества.
Още: Календар на геомагнитните бури за май 2025 – не пропускайте тези дати
Още: Най-хубавите пожелания за Гергьовден 2025
Някои сортове не позволяват да бъдат съхранявани за дълго време. Есенните ябълки обаче могат да издържат цяла зима, без да губят вкуса и витамините си.
Имате много ябълки? Направете този вкусен сладкиш
Ако сте решили да съхранявате ябълките чак до есента, имайте предвид, че те трябва да са напълно здрави и е добре да бъдат току – що откъснато от дървото. След това трябва да ги сортирате в подходящи дървени щайги. Те са идеални за тази цел.
Още: Тимус – „Точката на щастието“ в тялото: Как да я активираме
Още: Топ 10 на най-известните скулптури, които всеки трябва да знае
Има и друга тънкост при съхранението на ябълки. Доказано е, че ако ги подреждате в слама, плодовете ще останат непокътнати чак до пролетните дни. Добре изсушеното сено също върши страхотна работа.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Според някои градинари, ако искаме да запазим полезните свойства на плода, добре е всяка ябълка да се потопи в 2% разтвор калциев хлорид. Така предпазваме плодовете от изсъхване.
Щайгите не е добре да се редят директно върху пода. Преди това земята трябва да се покрие с нещо, което да изолира щайгите.
Ябълките трябва да се съхраняват на разстояние от картофи, чесън и лук, защото ароматът на зеленчуците ще им се отрази неблагоприятно. Някои избират да сложат плодовете директно в мрежи, които след това да окачат на тавана.
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 2 май /валутен калкулатор/
Това са най-съществените тънкости и специфики, свързани със съхранението на ябълки.