Все повече партньори от чужбина искат обслужване от ваксинирани служители в туризма. Ние искаме и защита на своите шофьори. Туристически сезон без ваксинация не може. Това излезе от думите на Павлина Илиева, представител на АБТТА (Асоциацията на туроператорите и туристическите агенти).
Още: Сенатът на САЩ не успя да блокира митата на Тръмп
Още: ДЗИ с награда от Transform IT Awards за въвеждане на AI при оценка на щети по Каско
Същевременно, попитана от БНТ дали това не значи, че за да работиш в туризма, трябва да си ваксиниран срещу коронавируса, Илиева отговори, че това е личен избор. Но от казаното излезе, че натискът се увеличава и реално негласно се върви към такова положение на нещата.
Искаме да се махне условието за задължителен PCR тест, ако си ваксиниран – но това зависи от здравните власти, уточни Илиева.
За пакетните пътувания вътре в България няма да има PCR тестове, увери Илиева. Но и каза, че от 1 март тръгват организираните пътувания, като имало протокол как туроператорът да работи в условия на COVID-19. Този протокол е изготвен от бранша и тепърва трябва да бъде одобрен от здравното министерство.
Още: В Русия забраняват на държавните фирми да купуват вносни компютри
Още: Стокообменът ни със САЩ се увеличава, вече е милиарди долари