Стоил Алипиев съобщи, че не смята да подава оставка като председател на Комисията за защита на потребителите (КЗП).
Още: Европейският съюз отлага контрамитата за американски стоки
Още: Стана ясно защо правителството даде "задна" за държавните магазини
Той каза пред БТА, че изнесената от икономическото министерство информация за нарушения в Комисията не е вярна, като по-късно подробно и с аргументи ще бъде представена позицията на ръководството на КЗП.
Министърът поиска оставки
По-рано от икономическото министерство съобщиха, че министърът на икономиката и индустрията Богдан Богданов е свалил доверие и е поискал оставките на ръководството на КЗП, което е назначено през септември 2022 г.
Още: Министърът на икономиката поиска оставките на ръководството на КЗП
Още: Потребителската кошница е с 2 лева надолу: Ето кои храни поевтиняват
Още: Индия засега не купува руски петрол, компенсира с американски
Той е провел среща с членовете на Комисията, за да ги уведоми за решението си. От ведомството уточняват, че е било взето на база нарастващия брой сигнали срещу дейността на КЗП.
Значителна част от сигналите се потвърждават от извършените от Инспектората на МИИ проверки и засягат проблеми, породени от неспазване на законоустановените срокове, чести кадрови промени и нерегламентирана намеса, се посочва в съобщението на икономическото министерство.
Още: Държавата иска да няма големи промоции: Анализ на предстоящ закон
Още: Ударна промяна в цената на петрола за старт на седмицата
Заради нарушения: Предлагат промени в ръководството на КЗП
Оставката си е депозирал само единият от тримата членове на Комисията - Константин Арабаджиев.
Още: Повишаването на осигурителните вноски носи риск от обедняване на работещите: Анализ на ИПИ
Още: Тиквички, кайсии, зеленчуци: Поскъпването продължава