Колко бихте платили за 200-годишна носна кърпичка втора ръка? Какво ще кажете за памучена кърпа с кръв, използвана при аутопсия? Или някакъв кичур коса?
Още: Седем военни машини изгоряха след катастрофа на магистрала в Русия (ВИДЕО)
Още: Заради обидите: Армения привика руския посланик и му връчи протестна нота
Такива удоволствия ще се предлагат в сряда в аукционната къща Osenat във Фонтенбло близо до Париж, за да се отбележат 200-годишнината от смъртта на Наполеон Бонапарт, съобщи БГНЕС.
„Тези скъпоценни предмети бяха дадени на баща ми от генерал дьо Монтолон при завръщането му от Света Елена“, гласи клетвено изявление, придружаваща предметите, подписано от „втория херцог на Басоно“.
Наполеон е заточен на Света Елена през 1815 г. след поражението си от британците в битката при Ватерло. Умира там шест години по-късно.
Още: Десетки ранени след сблъсък на автобуси от градския транспорт в Атина (СНИМКИ)
Още: Поредно нападение на мечка: Овчар пострада в Румъния
Предметите включват "малка бяла копринена торбичка, съдържаща косата на император Н.П. Наполеон I", както и неговата персонализирана кърпичка и кърпа, използвана при аутопсията му.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Поредна стъпка към ескалация между Русия и Азербайджан: Москва изпъди азерски лидер (ВИДЕО)
Монтолон е един от последните спътници на бившия император на острова и помага при аутопсията на Наполеон на 6 май 1821 г., ден след смъртта му.
Osenat, известна с продажбата на предмети от монархическото и императорското минало на Франция, има в продажба някои по-малко неприятни предмети, включително подготвителни скици на Жак-Луи Давид, който е направил известната картина за коронацията на Наполеон от папа Пий VII.
Най-забележителното парче е дървена шейна, боядисана в зелено и златно, която е принадлежала на императрица Жозефина, украсена със статуя на богиня и златен орел.
Още: Голям пожар в Полша, засегнати са над 200 апартамента (ВИДЕО)
Още: "Ще дойде време, когато ще ги ударим": Руски генерал заплаши Полша (ВИДЕО)