Борис Джонсън е абсолютен лидер в борбата за премиерския пост във Великобритания

3131
Борис Джонсън е абсолютен лидер в борбата за премиерския пост във Великобритания
Снимка: Gettyimages.com

Бившият външен министър на Обединеното кралство Борис Джонсън е основният претендент за поста британски премиер след евентуалната оставката на сегашния ръководител на правителството Тереза Мей, пише британският вестник The Times, цитиран от TACC.

Вестникът публикува резултатите от проучване сред членовете на управляващата британска Консервативна партия, проведено от социологическата служба YouGov.

Тереза Мей е все по-близо до оставката

Британският премиер Тереза Мей е все по-близо до напускане на премиерския пост във Великобритания. В началото на следващия месец Мей ще...

Според данните от изследването бившият външен министър е подкрепен от 39% от участниците в изследването. Доминик Рааб, бивш министър за Brexit, е на второ място по популярност с голяма разлика от Джонсън. Според проучването симпатиите на консерваторите също ще бъдат на страната на Джонсън в съотношение от 59% до 41%.

На трето място са министърът на околната среда, храните и земеделието Майкъл Гоув и вътрешният министър Саджид Джавид, с подкрепата на 9% от анкетираните, отбелязва още агенция "Фокус".

Бившият шеф на британското външно министерство и бивш кмет на Лондон Борис Джонсън заяви в четвъртък, че възнамерява да участва в борбата за поста на лидер на Британската консервативна партия, а оттам и за премиер на страната, когато Тереза Мей напусне тези длъжности.

Сегашният британски премиер каза по-рано, че ще подаде оставка веднага след като парламентът приеме проекта за споразумение с ЕС за Brexit, но не посочи какъв ще бъде бъдещият ѝ план, ако сделката не премине през парламента. Греъм Брейди, ръководител на Комитета на Консервативната партия „1922 г.“, обединяващ обикновени парламентаристи от Тори, заяви в писмено изявление, че датите за напускане на ръководителя на британското правителство и за избор на нов лидер на Консервативната партия ще бъдат определени в началото на юни след парламентарния вот по проекта за споразумение за Brexit.

Вижте всички последни новини от Actualno.com

Още от ЕВРОПА:

Подкрепата за украинските бежанци е най-ниска в България, сочи проучване в Източна Европа

Белгия разследва използването на нейни оръжия в границите на Русия

ЕС порица Туитър за излизането от пакта за борба с дезинформацията

Британският премиер се противопоставя на нелегалната миграция

Пожар в лагер за украински бежанци в Германия отне живота на малко момче

Руските партизани показаха ВИДЕО от пленяването на руски военен

Изгубена лама спря движението на британски път (ВИДЕО)

Сладкишите и тестените изделия ни правят по-глупави

Руски оператори на дронове стъпиха на собствена мина - ето какво се случи (ВИДЕО)

Папски специален пратеник е в Киев за опит за разрешаване на конфликта

Етикети:

Помогнете на новините да достигнат до вас!

Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Actualno.com, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение помага за нашата кауза - обективни новини и анализи. Бъди активен участник в промяната!

И приеми нашата лична благодарност за дарителство.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд ЕООД

IBAN: BG53UBBS80021021528420

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Actualno.com

ОЩЕ ОТ Европа