Спасителите са извадили жена изпод развалините на срутения блок в Магнитогорск, като тя стана 38-та жертва на трагедията. Това съобщи за ТАСС пресслужбата на руското Министерство на извънредните ситуации.
Още: Колко украински военнослужещи държи Русия в плен?
Още: 921 евро на месец в Германия: Всеки шести е беден, как се справя икономиката?
Спасителите продължават да разбиват отломките в търсенето на трима души, чиято съдба не е установена.
Сутринта на 31 декември в жилищна сграда в Магнитогорск избухна взрив. Както вече беше съобщено, следствената комисия на Руската федерация счита, че експлозия на битов газ е приоритетна версия на случилото се.
От пресслужбата на правителството в Челябинска област заявиха, че регионалното правителство ще осигури 1 милион рубли - за семействата на граждани, починали в резултат на извънредната ситуация, 400 000 рубли - за граждани, претърпели сериозна или средна телесна повреда, 200 000 рубли - за граждани, които са получили леки увреждания в резултат на извънредната ситуация.
Още: Кола се вряза в група хора в Германия, има пострадали (ВИДЕО)
Още: Рюте предлага огромно увеличение на разходите за отбрана на страните в НАТО