Две нови жертви на атентатите във Волгоград

31 декември 2013, 12:30 часа • 31812 | прочитания

Броят на жертвите от двата бомбени атентата във Волгоград се увеличи от 31 до 33 души, съобщи главното управление на министерството на извънредните ситуации на Русия, цитирано от ИТАР-ТАСС и БТА.

Още: Нетаняху: Постигнахме историческа победа, Иран няма да има ядрено оръжие (ВИДЕО)

Още: Заради ударите на Иран: Българи стоят блокирани с часове на летището в Доха

През нощта в болница във Волгоград почина още един ранен при взрива на 29 декември на жп гарата в града. Почина и още един пострадал при взрива в тролей вчера.

При терористичните актове на 29 и 30 декември са засегнати общо 106 души, 33 са починали, 65 са хоспитализирани с травми с различна тежест. При взрива в тролея са загинали 15 души, в резултат на атентата на гарата - 18 души, уточни министерството.

Органите на реда във Волгоград мобилизираха резервни сили за патрулиране из улиците на града. За сигурността бдят над 5200 полицаи и военни от вътрешните войски, съобщи за ИТАР-ТАСС Андрей Пилипчук, говорител на оперативния щаб, създаден в областта след терористичните атентати във Волгоград в неделя и понеделник.

Още: Командирът на най-елитните ирански части не е убит от Израел? (ВИДЕО)

Още: Какво ще стане с горивата, ако Иран блокира Ормузкия проток? (ВИДЕО)

Проверки на силите за сигурност са обхванали тази нощ 4795 обекта във Волгоград и 174 души, длъжни да спазват миграционното законодателство.

По време на операцията „Вихър - антитерор", която ще продължи до второ нареждане, през нощта в града са регистрирани 91 престъпления, 56 от които вече са разкрити. Установени са 78 души, замесени в тях, и над 1000 извършители на административни правонарушения.

Още: Иран - между шаха и аятолаха: Как функционира режимът? Обяснява Калоян Константинов (ВИДЕО)

Още: Огнян Минчев: За Нетаняху е важно да воюва, за да си запази властта

Междувременно прессекретарят на транспортната полиция в региона Светлана Янисова съобщи, че старши сержант Дмитрий Маковкин от руската полиция, който спря преди терориста на жп гарата във Волгоград, преди да мине през турникетите, и така спаси десетки хора с цената на живота си, е предложен посмъртно за награждаване с Ордена на мъжеството.

„Дмитрий ще бъде погребан с всички военни почести и религиозни ритуали", увери тя. За погребението в града ще пристигнат роднините на покойния от други селища в областта.

 

Още: Тази вечер Техеран празнува с парад "победата" във войната с Израел

Още: Иран потвърди: Израел е убил ръководители на звена в Революционната гвардия (СНИМКИ)

 

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес