ЕС поиска от Черна гора незабавно да прекрати блокадата на институциите

28 ноември 2022, 16:49 часа • 2372 | прочитания

Европейският съюз призова днес Черна гора незабавно да прекрати блокадата на институциите и да нормализира ситуацията в страната, съобщи БГНЕС.

Още: Украйна обяви колко души се водят за изчезнали от началото на войната

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.05.25 - Вашингтон и Киев подписаха сделката за минералите, какво следва?

„Напомняме и настояваме всички политически лица да се въздържат от всякакви действия, които могат да задълбочат допълнително институционалната криза в страната и да нарушат функционирането на демократичните институции. Те трябва да дадат приоритет на изграждането на консенсус“, каза говорителят на ЕС Петер Стано.

На въпрос може ли да потвърди, че ръководителят на европейската дипломация Жозеп Борел е казал на президента на Черна гора Мило Джуканович, че ЕС няма да одобри пакет от финансова подкрепа за енергетиката, ако блокадата продължи и колко дълго ЕС ще изчака нормализиране на условията, преди да стартира този механизъм, Стано отговори, че основното послание остава, че ЕС следи политическата ситуация в Черна гора много внимателно и със загриженост.

ОЩЕ: Европарламентът прие препоръки за Северна Македония, засягащи и България

Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма

Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес