Ето къде беше погребан Пиер Карден

03 януари 2021, 13:30 часа 4732 прочитания 0 коментара

Модният дизайнер Пиер Карден е погребан на гробището в Монмартър, съобщава „Франс прес“.

Още: "Скрийте се в убежищата!". Но убежищата са заключени: На руснаците май не им харесва да са във война (ВИДЕО)

Още: Как Кустурица и Джокович са герои за сърбите, но станаха първи врагове на режима на Вучич?

На церемонията са присъствали само негови роднини и приятели. Датата на провеждането му не беше оповестена, за да се избегне евентуален наплив от желаещи да присъстват на погребението на модния дизайнер. Отбелязва се, че в края на януари в Париж ще бъде организирана панихида в негова чест.

Според последната воля на починалия, той е погребан в черен ковчег и в облекло на академик по изящни изкуства с личния си меч, дръжката на който съчетава образите на иглено ухо и макара с конец, а острието наподобява затворена ножица. Карден е погребан в една крипта с Андре Оливие, който е негов близък приятел до смъртта му през 1993 г.

Роднините на Карден заявиха, че след смъртта му модната къща „Пиер Карден“ ще бъде оглавявана от племенника на модния дизайнер Родриго Базиликати. "Новите проекти ще вземат предвид наследството, оставено от талантливия основател в света на модата", цитира агенцията изявлението на семейството.

Още: Русия донесе смърт и в Краматорск, броят на жертвите в Киев расте (ВИДЕО)

Още: С нетипична бързина Зеленски подписа закона за връщане на независимостта на антикорупционните органи

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес