Гръцките фермери пътуват към Солун, където възнамеряват да протестират с трактори при откриването на аграрното изложение "Агротика". От полицията съобщават, че няма да допуснат трактори в града. Действията им продължават въпреки опитите на правителството за договаряне.
Още: Украйна обяви колко души се водят за изчезнали от началото на войната
GREECE - Farmers in lockstep.
— Persephone (@persephvoice) January 31, 2024
Greek farmers escalate protests against net zero taxes and globalist policies.
No farmers = no food !
pic.twitter.com/Ut93skP2ya
Компромиси и диалог
Правителството в Атина се опитва да намали напрежението сред фермерите, за да не блокират пътища. Отпускат се помощи до 10 000 евро на пострадалите от наводнението в Тесалия. Коментарът на протестиращите земеделци е, че трябва да се реши въпросът със скъпите горива, торове и ток.
Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма
Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО
ОЩЕ: Гръцките фермери се разгневиха (ВИДЕО)
Пред медиите премиерът Кириакос Мицотакис призна, че фермерите имат право да протестират, но подчерта, че пътят към разбирателството е диалог, а не пътни протести.
Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?
Днес в ново изявление протестиращите съобщават, че се запазват основните им искания към правителството и тракторите ще останат до пътищата до решаване на проблемите, съобщи БНР.
Лидерите на опозицията, която подкрепя протестите на фермерите, също пристигат в Солун за среща с ръководителите на протестите.
Още: Два от гигантите в оръжейната индустрия с общ проект за повече ракети и ПВО в Европа
Още: 11 години по-късно: Путин де факто си призна, че е нацист (ВИДЕО)