Фон дер Лайен призова светът да не губи време, а да помогне за бързото възстановяване на Украйна

25 октомври 2022, 12:00 часа 1652 прочитания 0 коментара

Светът не трябва да губи време, а да помогне на украинците да възстановят бързо страната си. Това заяви председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен по време на откриването на международната конференция в Берлин.

Още: Нова серия земетресения разлюляха Западна Турция, усетено е и в Бургас

Още: НАТО подсилва Балтийския регион, американски танкове близо до Русия след провокациите (ОБЗОР-ВИДЕО)

"Следвоенното възстановяване на Украйна ще бъде мисия на цяло поколение, която ще изисква стратегия на нивото на Плана "Маршал", смятат председателката на Европейската комисия и германският канцлер Олаф Шолц.

"Атаките с дронове са признак за отчаянието на Русия", увери германският канцлер.

Украинският президент Володимир Зеленски, който говори пред участниците във форума по видеовръзка, обаче предупреди, че Русия е унищожила над една трета от енергийната инфраструктура на страната му.

Още: Украйна има шансове да победи и да си върне териториите: Тагарев за картите на Зеленски във войната

Още: Тежки бомбардировачи срещу Украйна: Русия рани хора в Киев, Запорожие и още градове (ВИДЕО)

ОЩЕ: Фон дер Лайен и Шолц призовават за "План Маршал" за възстановяването на Украйна

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес