Киев арестува още двама души за шпионаж в полза на Русия (СНИМКИ)

27 март 2024, 14:07 часа 1951 прочитания 0 коментара

При специална операция на Службата за сигурност на Украйна (СБУ) са били задържани двама души в Киев и Одеса за шпионаж в полза на Русия на чувствителни военни обекти. Това съобщават днес от СБУ.

Още: Синът на италианския комик Бепе Грило бе осъден за групово изнасилване

Още: Русия продължава с военните престъпления: Нараства броят на убитите и ранени цивилни в Украйна (ВИДЕО)

"Престъпниците са се опитали да установят местонахождението на украинските войски и след това да изпратят на окупаторите съответните координати, за да насочват руските въздушни атаки", се казва в изявлението.

Още: Австрия гони двама руски дипломати

Още: Ако нарушат границата: Швеция реши как ще действа срещу руските самолети

Още: В отговор на руските самолети: Естония разполага британско ядрено оръжие

Снимки: ssu.gov.ua

Още: Арести в Молдова: Задържаха руски агенти, обучени в Сърбия (ВИДЕО)

Още: “Фронтекс“ засече десетки мигранти край гръцки остров

Според разследващите двамата са били наети от Федералната служба за сигурност на Русия (ФСБ) в края на януари 2024 г. дистанционно и са действали отделно един от друг срещу парично възнаграждение.

Единият от руските агенти е започнал работа като спедитор във фирма, доставяща хранителни продукти на подразделенията на отбранителните сили, и е предоставил на окупаторите информация за 8 дислокации на украинските военни в Одеса. Другият е заснел ТЕЦ в Киев, за да помогне на Русия да нанесе удар по енергийната инфраструктура.

Още: "Стена срещу дронове" или Трета световна война: Анализ на Кристиан Вигенин

Още: Срещу ислямизация на Германия: Свързвано с крайната десница в Австрия издание търси за съюзник еврейска платформа

Още: Опитал се да отрови украинското командване: Украинските сили задържаха предател (ВИДЕА и СНИМКИ)

Двамата мъже ги грози доживотен затвор.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес