Кораб със зърно от Украйна заседна край Истанбул и блокира движението в Босфора

02 септември 2022, 01:42 часа 3043 прочитания 0 коментара

Товарен кораб с 3000 тона царевица от Украйна, пътуващ по силата на сделка за експорт, сключена с посредничеството на ООН, заседна днес в турския пролив Босфор, блокирайки корабоплаването през Истанбул. Това съобщиха местните власти, цитирани от БТА.

Още: Нова серия земетресения разлюляха Западна Турция, усетено е и в Бургас

Още: НАТО подсилва Балтийския регион, американски танкове близо до Русия след провокациите (ОБЗОР-ВИДЕО)

От офиса на губернатора на Истанбул казаха, че 173-метровият кораб „Лейди Зехма“ е бил безопасно закотвен след повреда на руля около 18 ч. по Гринуич тази вечер. Няма пострадали, а на място са изпратени служители на бреговата охрана. „Лейди Зехма“, който е под флага на Либерия, е заседнал край истанбулския район Бебек.

Още: Украйна има шансове да победи и да си върне териториите: Тагарев за картите на Зеленски във войната

Още: Тежки бомбардировачи срещу Украйна: Русия рани хора в Киев, Запорожие и още градове (ВИДЕО)

По-рано тази седмица Съвместният координационен център, ръководен от ООН, Украйна, Русия и Турция след постигането на споразумение за износ на зърно, съобщи, че „Лейди Зехма“ има разрешение да отплава от украинското черноморско пристанище Черноморск за Равена в Италия с 3000 тона царевица.

Как се развива войната в Украйна - следете на живо тук.

Още: "Русия не атакува НАТО": Лавров върти и суче една и съща плоча (ВИДЕО)

Още: "ЕС или Русия": Молдова избира нов парламент

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес