Цели 65% от французите не искат бившият премиер Франсоа Фийон да бъде кандидат президент, показа допитване на социологическата компания Ifor.
Още: Зеленски обяви какво е говорено с Европа преди срещата Тръмп - Путин (ВИДЕО)
Още: Украйна и Европа с контрапредложение на плана на Путин
В същото време 70% от привържениците на дясноцентристката партия „Републиканци“ настояват той да остане в президентската надпревара, отбелязва AFP.
Допитването бе извършено по телефона на 17-18 февруари, в него участваха 1004 французи над 18-годишна възраст.
В момента Фийон е атакуван заради скандала със съпругата му Пенелопа, която в миналото се е водила като негова помощничка в качеството му на депутат, без обаче да извърша реална работа, за която е получавала висока заплата. Подобна практика с роднини на политиците е разрешена във Франция, пише още БГНЕС.
Още: Най-новият влекач на руския флот внезапно потъна (СНИМКИ, ВИДЕО)
Още: Путин плаче зад завесата: Катастрофален политически удар за Русия
Изборите във Франция са в два тура на 23 април и 7 май. Другите основни кандидати са лидерката на партията „Национален фронт“ Марин Льо Пен и бившият министър на икономиката Емануел Макро, който е либерал като убеждения.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кремъл: Някои държави ще положат "титанични усилия" да провалят срещата Тръмп - Путин
Още: Пълна каша: Уиткоф погрешно е разбрал Путин за примирието и е оплескал всичко