Британската министърка на транспорта Луиз Хей подаде оставка, след като се призна за виновна по обвинение във връзка с подвеждане на полицията за служебен мобилен телефон, за който подала сигнал че е откраднат, предаде Ройтерс.
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 03.10.25 - Кремъл реагира нервно на новина за "Томахоук"
Още: Путин: Тръмп е комфортен събеседник (ВИДЕО)
ОЩЕ: Стармър обяви нови мерки срещу нелегалната миграция
Какви са причините за оставката?
В писмо до Киър Стармър от вчера Хей пише, че е съобщила на полицията, че е загубила телефона си при „ужасен“ грабеж, докато била навън едва вечер през 2013 г., но по-късно открила, че е забравила устройството в дома си.
В писмото, с което подава оставката си, тя посочва, че се оттегля, тъй като въпросът „неизбежно ще отвлече вниманието от това как върши работата си това правителство и политиките, на които се е посветило“.
Още: Заради лошо време: Затварят училищата на два гръцки острова
„Оставам напълно посветена на нашия политически проект, но сега вярвам, че е най-добре да продължа да оказвам подкрепа, докато съм вън от правителството“, добавя Хей.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Путин: И като СССР, и като Русия опитахме да влезем в НАТО, няма да нападаме Европа (ВИДЕО)
ОЩЕ: Британският премиер не планира да говори с Путин
Стармър благодари на министърката за работата ѝ и за всичко, което е направила, „за осъществяването на амбициозната програма на това правителство в областта на транспорта“.
Хей е първият министър, подал оставка в кабинета на Стармър, чийто рейтинг се срива, откакто спечели властта през юли. Министрите в правителството са критикувани за използването на дарения за покупка на дрехи и подаръци, както и за увеличаването на данъците върху бизнеса и богатите в първия бюджет на правителството.
Още: Безпрецедентно: Украинската армия задушава Русия
Още: Украинец отхапа парче от полицейска кола, пристигнала да го задържи в Полша
Хей каза, че инцидентът с телефона е бил „истинска грешка“, от която тя „не е имала никаква полза“.