Популярен плаж на Закинтос остава затворен това лято

08 май 2024, 14:28 часа • 2150 | прочитания

Плажът Навагио на гръцкия остров Закинтос, прочут с природната си красота и с останките от кораб на пясъка, ще остане затворен и през този туристически сезон, съобщи гръцката държавна телевизия ЕРТ.

Още: Украйна обяви колко души се водят за изчезнали от началото на войната

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.05.25 - Вашингтон и Киев подписаха сделката за минералите, какво следва?

Плажът беше затворен през юни миналата година заради опасност от свличане на скални маси. Освен това през януари беше обявено, че останките от кораба „Панайотис“ на брега се разпадат и вече са се разцепили на две, което потенциално може да застраши туристите.

ОЩЕ: Популярният плаж на Закинтос ще остане затворен това лято

Решението достъпът на плажа да остане затворен както по суша, така и по море, е било взето с постановление на четирима гръцки министри, компетентни за управлението на плажа.

Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма

Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО

В решението им се казва, че въпреки усилията на местните власти и появилите се уверения за предстоящо отваряне на плажа, остават забраните за движението на хора в района, за акостирането на плавателни съдове и за къпането във водите в целия залив.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес