Апелативният състав на Механизма на Трибунала на ООН за военни престъпления в бивша Югославия (IRMCT) в Хага потвърди доживотната присъда срещу военния командир на босненските сърби Ратко Младич, съобщиха световните агенции.
Още: Тръмп пита Мелони може ли Рим да стане място за срещата му с Путин
Още: Додик отива в историята: ЕК призова за избори в Република Сръбска
Произнасянето на присъдата предизвиква голям медиен интерес, пише РТС
През ноември 2017 г. Младич бе осъден на доживотен затвор от Международния наказателен съд по обвинение във военни престъпления по време на войната в Босна и Херцеговина, включително за геноцида в Сребреница.
Бившият военен командир от 31 май 2011 г. се намира в ареста в Шевенинген. Той бе арестуван от сръбските власти на 26 май същата година и предоставен на Трибунала в Хага.
Още: Какво ще прави при земетресение? Скопие може да остане без сеизмологични станции
Още: Опасен балкански престъпник избяга от затвора (СНИМКА)
Съдебният процес срещу генерал Младич продължи от 16 май 2012 г. до 15 декември 2016 г. В хода на делото бяха изслушани 169 свидетели на обвинението и 208 на защитата. Като доказателства бяха приети писмените показания на още 214 свидетели и бяха предоставени повече от 9 900 доказателства.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Испания не иска изтребителите F-35 и се насочва към европейски варианти
Още: Ужасът в Буча: Появиха се кадри от екзекуция на украинец и грабежи на руската армия (ВИДЕО 18+)