Повече от 2200 педофили са разкрити за няколко години по света благодарение на швейцарската полиция

31 май 2023, 07:30 часа • 1464 | прочитания

Повече от 2200 педофили са били разкрити по целия свят в продължение на няколко години благодарение на операцията "Костенурката нинджа", предаде Франс прес. Швейцарската полиция обяви вчера, че тайно е стартирала операцията в интернет през 2012 г.

Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?

Още: Два от гигантите в оръжейната индустрия с общ проект за повече ракети и ПВО в Европа

Тогава швейцарската полиция получава информация, че лице с местожителство в кантона Ааргау разпространява „незаконни порнографски материали“ под псевдонима „Костенурката нинджа“ чрез платформата GigaTribe, която позволява анонимен обмен на данни, предаде БТА.

Разследването води до арестуването през същата година на човека зад псевдонима "Костенурката нинджа". Това се оказва 62-годишен германец, който е осъден през 2015 г., се казва в прессъобщение на кантоналната полиция на Ааргау.

След това швейцарската полиция решава да използва неговия профил, за да разобличи и други педофили.

Още: 11 години по-късно: Путин де факто си призна, че е нацист (ВИДЕО)

Още: Турция: Защо държавата иска деца, а майките - не?

"Тайната операция, провеждана в интернет в продължение на няколко години, се увенча с успех" с повече от 2200 разкрити редофили, съобщи полицията в Ааргау.

Арести са извършени в Швейцария, Хърватия, Бразилия, Франция, Перу, Румъния и Испания, се посочва в прессъобщението.

Някои от разкритите педофили са гледали детска порнография, а други са малтретирали самите деца.

ОЩЕ: Разследване в щата Мериленд е установило 158 педофила в католическата църква, жертвите са 600

Още: Може ли Арктика да се превърне в причина за ядрена война?

Още: Зеленски наложи санкции на бившия си съветник и беглец от Украйна Олексий Арестович

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес