"Организаторите на този бунт ще бъдат наказани с цялата сила на закона. Това е криминална дейност, която цели да се отслаби държавата". Това заяви в първото си обръщение към нацията след похода на "Вагнер" към Москва руският президент Владимир Путин.
Още: Има сделка: САЩ и Украйна подписаха споразумението за ключовите минерали (ВИДЕО)
Още: Русия с масирана атака срещу Одеса, взривове отекват в града (ВИДЕО)
"В страната ни има огромна външна заплаха. Бунтовниците предадоха и тези, които са привлекли на своя страна. Враговете на Русия и нацистите искаха братоубийство. Искаха руснаците да се убиват един друг. Обществото ни се разкъса", каза още Путин.
"Всеки шантаж и опит да се създаде вътрешен смут е обречен на провал", заяви в телевизионно обръщение руският президент Владимир Путин. Той благодари на руснаците за тяхната издръжливост, единство и патриотизъм през последните дни, като подчерта, че всички опити за създаване на безредици са обречени на неуспех.
Още: Подписват сделката за украинските редки минерали до часове?
Още: Кая Калас: Подготвяме "план Б", ако Тръмп се откаже от преговорите за Украйна
"Знаехме и знаем, че огромното мнозинство от бойците и командирите на групировката "Вагнер" също са патриоти на Русия, верни на своя народ и държава. Те доказаха това с храбростта си на бойното поле, освобождавайки Донбас и Новорусия. Беше направен опит те да бъдат използвани срещу своите братя по оръжие, с които заедно са се борили за страната и нейното бъдеще", каза още руският президент.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Преди да изберат наследник на Франциск I: Папският шивач крои бели одежди в три размера
Още: Искахме, но нямахме желание: Мухъл, течове и окаяно състояние на казармите в Германия
ОЩЕ: Руска държавна телевизия с тънък намек: Путин не е обещавал, че Пригожин ще е в безопасност
"Искам да благодаря на всички служби, които застанаха на пътя на бунтовниците. Благодаря на войниците и командирите на "Вагнер", които се спряха и не тръгнаха към убийствено кръвопролитие. Те могат да се запишат в руската армия или да се завърнат при своите близки в Беларус. Обещавам ви, че ще спазя обещанието си", посочи той.
Путин благодари на беларуския президент Александър Лукашенко за ролята му в осуетяването на метежа.
Още: "Ди Велт": България преди еврото е в режим "бързо да изперем 80 милиарда пари под дюшеците"
Още: Снимал военно оборудване: Гърция задържа заподозрян в шпионаж в полза на Русия
Следете развитието на войната в Украйна тук