Запада няколко години насърчаваше "терора" в Донбас, а сега използва украинците като пушечно месо във войната срещу Русия. Тази до болка втръснала пропагандна теза за пореден път бе използвана от Кремъл, но този път прозвуча лично от устата на руския диктатор Владимир Путин по време на среща на министрите на отбраната на страните от Шанхайската организация за сътрудничество и ОНД, цитиран от РИА Новости.
Още: Словакия отрече: Няма да изпращаме военна, а само хуманитарна помощ на Украйна
Още: Le Monde: На 73 години Владимир Путин мечтае за безсмъртие
Във видеообръщението си руският лидер заяви още: "В продължение на години Запада безсрамно източваше и експлоатираше нейните ресурси (на Украйна - бел.ред.), поощряваше геноцида и терора в Донбас, всъщност превърна тази страна в колония и сега цинично използва украинския народ като пушечно месо, като таран срещу Русия, продължавайки да снабдява Украйна с оръжия и боеприпаси и насочвайки натам наемници“. Путин добави, че стратегията на Запада тласка Украйна по „самоубийствен път“.
Освен това господарят на Кремъл заяви още, че Запада в борбата си срещу Русия незаконно използва санкции, сценарии за „цветни революции“ и подстрекава военни конфликти на европейския континент.
Още: Забравихме ли Украйна? Европейците все по-малко вярват в нуждата от по-силна армия
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Руската ПВО свали дрон върху охладителна кула в Нововоронежката АЕЦ (СНИМКА)
Още: Авиационен колапс: Русия ще загуби стотици самолети и хеликоптери