Русия порази Харков (СНИМКИ и ВИДЕО)

03 ноември 2023, 05:49 часа • 4709 | прочитания

Руски дронове удариха цивилни цели и предизвикаха пожар през тази нощ във втория по големина град в Украйна Харков и околностите му, а длъжностни лица казаха, че изясняват дали има жертви, предаде Ройтерс.

Още: Пълен провал за Орбан: Референдумът му против Украйна в ЕС е с нищожна активност

Още: Аналогии с ударите на САЩ в Иран: Годишнина от плана на Хитлер да победи СССР

Губернаторът на Харковска област Олег Синегубов написа в Телеграм, че атаките са насочени към гражданската инфраструктура в града, ударена е и местност в региона. Кметът на Харков Игор Терехов каза, че огънят е овладян, без да дава подробности, пише БТА.

Още: Украйна свали всички дронове през нощта, но ракети поразиха Одеса (СНИМКИ и ВИДЕО)

Още: Година по-късно: Русия пак предлага промяна на границите в Балтийско море

Още: "Месец на натиск": Украйна разкри руските запаси от ракети и дронове, Кремъл развива познат наратив (ОБЗОР - ВИДЕО)

Поредна въздушна тревога в Украйна

Половин час след първоначалните съобщения за ударите в Харков сигнали за въздушна атака бяха задействани в много региони в Централна, Западна и Източна Украйна. Сигналите за тревога обаче, не се отнасяха за столицата Киев и околностите й.

Украинските военновъздушни сили предупредиха за възможни атаки в Западна Украйна, включително в Лвовска област, близо до полската граница. Малко по-късно предупреждението се потвърди и ПВО в Лвовска област му се наложи да работи срещу руски обстрел.

Според сутрешната сводка на украинския генщаб, тази нощ Русия е изстреляла 38 дрона клас "Шахед", от които са свалени 24.

Още: Има резултат от срещата между пратеника на Тръмп и Лукашенко (ВИДЕО)

Още: Взривен руски влак в окупираната част на Украйна: ГУР се прояви (СНИМКА)

Нов руски дрон е по-добър от "Шахед": Хвалби в руски телеграм канали (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес