С 12 млн. евро Кипър възстановява пострадал от пожари район в Гърция

559
С 12 млн. евро Кипър възстановява пострадал от пожари район в Гърция
Снимка: Thinkstock/ Guliver

Кипър предоставя 12 млн. евро финансова помощ за възстановяването на района на Мати в Гърция, който бе опустошен от пожарите през 2018 г, предава БНР. На специална церемония в сряда кипърският президент Никос Анастасиадис ще положи основния камък на сграден комплекс и парк, чието изграждане се финансира от кипърските средства.

11 млн. евро от финансовата помощза възраждането на пострадалия гръцки район са от кипърската държава, а 1 млн. евро са лични дарения от кипърски граждани, се казва в съобщението на правителствената пресслужба.

8 млн. евро от тях са предназначени за проекта зажилищен комплекс за хора от уязвимите групи, които са загубили основния си дом в смъртоносния пожар.

ОЩЕ: Президентът на Кипър идва на посещение в Гърция

Междувременно в Никозия в понеделник бе подписано споразумение между Кипър и Гърция за засилване на сътрудничеството между противопожарните служби и оперативните им центрове при природни бедствия.

По време на посещението си в Атина в сряда президентът Никос Анастасиадис ще разговаря с президента на Гърция Катерина Сакеларопулу и с министър-председателя Кириакос Мицотакис.

Те ще обсъдят актуалните турски провокации в Егейско море и спрямо Кипър, като общата им позиция е, че няма да се приеме решение на кипърския въпрос чрез създаването на две държави на острова, което е извън рамката на ООН, посочва официалното съобщение за предстоящите разговори.

Това е последната визита на Никос Анастасиадис в Атина в качеството му на президент на Кипър.

Вижте всички последни новини от Actualno.com

Още от ЕВРОПА:

Москва постави условия за продължаване срока на зърнената сделка

Путин нарече връзките на Русия с Африка са приоритет и обеща зърно

Официално: ЕС ще предостави 1 милион снаряда за Украйна

ЕС отпуска 1 млрд. евро на Турция за възстановяване след земетресението

Прокурор на МНС: Заповедта за арест на Путин е доживотна

Франция призова ЕС бързо да помогне на Украйна за доставките на оръжие

Си Дзинпин: Китай заедно с Русия ще защитава световния ред

Москва започва ответно разследване срещу Международния наказателен съд

Борел: Путин ще бъде арестуван, ако посети подписала споразумението на МНС страна

Турция може да пусне Швеция в НАТО до средата на юли

Етикети:

Помогнете на новините да достигнат до вас!

Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Actualno.com, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение помага за нашата кауза - обективни новини и анализи. Бъди активен участник в промяната!

И приеми нашата лична благодарност за дарителство.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд ЕООД

IBAN: BG53UBBS80021021528420

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Actualno.com