Всички магазини, барове и ресторанти в Швейцария трябва да затварят до 19,00 часа заради увеличение на случаите на коронавирус.
Още: Главнокомандващият въоръжените сили на Украйна уволни двама висши офицери
Още: Полша свали дрон и арестува двама от Беларус, Франция изпраща на помощ самолети с ядрено оръжие
Правителството въвежда тази мялка, защото се безпокои, че ситуацията може да излезе извън контрол около коледните празници. "Свидетели сме на експоненциално увеличение", каза президентът Симонета Сомаруга на пресконференция в столицата Берн.
Новите мерки започват от събота до 22 януари, като работното време ще се удължи до 01,00 часа на 24 декември и на 31 януари. Целта на ограниченията е да се намалят контактите между хората.
Швейцария има 8,6 милиона души население и регистрира по 5000 нови случая и 100 починали на ден, което според здравния министър Ален Берсе е твърде много.
Още: Естония затваря въздушното си пространство близо до руската граница
Още: Кога ще са предсрочните избори в Сърбия? Вучич предложи няколко варианта
"Не можем да разчитаме на ваксина, дори и ако пристигне през януари за разрешаване на проблема", смята той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В Румъния: България ни обвинява, че бавим строителството на мост над Дунав при Силистра
Още: Украйна вече има дронове прехващачи за руските реактивни "Шахед"-и (ВИДЕО)
По време на първата вълна Швейцария не бе засегната толкова тежко и не се налагаха големи ограничения, каквито имаше в други европейски страни.
На 1 юни страната потвърди само три случая, но от октомври новите случаи започнаха да нарастват, като хоспитализираните и починалите започнаха да се удвояват с всяка седмица.
В Швейцария има общо 372 329 заразени и 5378 починали.
Още: Офицери от САЩ с изненадваща визита в Беларус за военните учения с Русия (ВИДЕО)
Още: Кметът на Харков се радва: Русия не ни е обстрелвала 7 дни поред