Генерал Сергей Суровикин, за когото се твърдеше, че е бил задържан веднага след бунта на Евгений Пригожин и неговата ЧВК "Вагнер" през юни, е освободен от ареста. Това съобщи The New York Times, позовавайки се на двама американски служители и източник, близък до руското военно министерство.
Още: Морски костенурки нападат плувците край Крит
Засега не е ясно дали на Суровикин са наложени някакви ограничения. Според източника от руското военно ведомство той все още се води действащ офицер от Въоръжените сили на Руската федерация, но на практика оттук насетне пред него повече няма "перспективи за кариера". На това, че Суровикин все още поне на хартия е главнокомандващ на руските въздушно-космически сили според сайта на руското военно министерство обърна внимание и телеграм каналът ВЧК-ОГПУ, който е близък до Федералната служба за сигурност (ФСБ). На сайта информацията за генерала, изпаднал в немилост, не е обновена.
ОЩЕ: Русия намери заместник на уволнения Суровикин: Кой поема поста главнокомандващ
Още: Полша отвори отново стратегически за Китай коридор: Неприятелски ход срещу Пекин ли бе това
Още: Ядрени рискове: "Орешник" иде ли иде в Беларус, дронове се взривиха до украински и руски АЕЦ (ВИДЕО)
Припомняме, че вчера, 4 септември, руската телевизионна водеща Ксения Собчак обяви, че Суровикин е освободен като публикува в канала си в Telegram негова снимка в цивилни дрехи.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Насред хаоса с дроновете: Руски военен кораб е засечен край бреговете на Дания
Още: Гърция потвърди: Част от хуманитарната флотилия за Газа е влязла в териториалните й води
Същевременно военният министър Сергей Шойгу на брифинг на 4 септември отказа да отговори на въпрос, свързан със съдбата на генерала. Същото стори и говорителят на Кремъл Дмитрий Песков.