Транспортна стачка в Германия

29 септември 2020, 13:27 часа 2611 прочитания 0 коментара

В Берлин, Мюнхен и други градове движението на метрото, трамваите и автобусите е спряно. Профсъюзът Ver.di настоява да се подобрят условията на труд на служителите в обществения транспорт, съобщи „Дойче веле”.

Още: Руски дрон и над Румъния: Два изтребителя F16 излетяха заради ново нарушаване на въздушното пространство

Още: Полша вдигна бойни самолети във въздуха заради руски дронове

Заради стачката в Берлин до 12:00 часа няма да се движат автобусите и трамваите в града. В Мюнхен движението на влаковете в метрото и около половината от трамваите и автобусите ще бъде спряно до 18:00 часа.

В друг голям град Хамбург движението на метрото и на повечето автобуси от градския транспорт трябва да бъде възстановено до 15:00 часа.

Влаковете за далечно пътуване и районните електрички в цяла Германия се движат без промяна.

Още: Глас от САЩ пита: Саботира ли Европа мирните преговори за Украйна?

Още: Руски самолети с хиперзвукови балистични ракети са прелетели над Баренцово море

Профсъюзът Ver.di призова всички 87 000 работници в обществения транспорт на Германия да се включат в стачката. Синдикатът се обявява за въвеждането на общи правила, валидни за цялата страна, които ще изгладят регионалните различия и ще направят работата в тази област по-привлекателна. Профсъюзът настоява за не по-малко от 30 дни годишен отпуск, както и установяването на единен размер на допълнителните възнаграждения.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес