От партизанското движение "Атеш" обявиха, че са извършили пореден успешен саботаж във вътрешността на Русия като част от техните операции по отслабване на военния потенциал на Руската федерация във войната й срещу Украйна. Взривена е била Транссибирската железопътна линия близо до град Екатеринбург, по която се превозват боеприпаси от Северна Корея. Съобщението партизаните публикуваха в канала си в Telegram.
Още: Украински обстрел остави Белгород без ток (ВИДЕО)
В публикацията се отбелязва още, че до мястото не са били допуснати журналисти, а информацията е изтекла само в местни публични канали.
"Любопитно е, че едва след като получиха разрешение от регионалното управление на ФСБ, е бил допуснат ремонтен екип на мястото, за да започне възстановителни работи", пишат от "Атеш".
Още: Психоза за Русия заради пробив при Су-34: Данни за украински саботаж и неприятни изненади (ВИДЕО)
Още: Нова серия земетресения разлюляха Западна Турция, усетено е и в Бургас
Още: НАТО подсилва Балтийския регион, американски танкове близо до Русия след провокациите (ОБЗОР-ВИДЕО)
"Още веднъж напомняме, че железницата ще бъде взривявана все по-често докато по нея се превозват боеприпаси", завършват партизаните.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Украйна има шансове да победи и да си върне териториите: Тагарев за картите на Зеленски във войната
Още: Тежки бомбардировачи срещу Украйна: Русия рани хора в Киев, Запорожие и още градове (ВИДЕО)