Украинското министерство на външните работи обяви, че от началото на руската война срещу Украйна украинските сили са свалили 8060 дрона „Шахед“. Киев обвинява Иран, че доставя такива дронове на Русия, предаде Ройтерс.
Още: Рюте и Зеленски разговаряха в Киев: Готвят се гаранции за Украйна, Турция иска да участва (ВИДЕО)
Още: ЕС с подигравка към Путин: Кой е истинският шеф в Кремъл?
Още: "Харпия": Русия има нов дрон с голям обсег и с китайски двигател
През май американското издание „Уолстрийт джърнъл“ написа, че Русия е започнала активно да произвежда дронове „Шахед“ на руска територия с иранска помощ Иран е заподозрян, че доставя и балистични ракети на Русия, но Техеран отрича. Държавният секретар на САЩ Антъни Блинкън каза по време на посещение в Лондон, че Русия е получила балистични ракети от Иран и вероятно през следващите седмици ще ги използва срещу Украйна, пише БТА.
Още: НАТО осъди нарушаването на въздушното пространство на Латвия и Румъния от руски дронове
Още: Черна гора обяви колосалната сума, която са стрували пожарите на електроразпределителната компания
Още: Заради митата на Тръмп: Германия ограничава пощенските доставки до САЩ
По-рано днес Европейският съюз осъди предполагаемата иранска доставка на балистични ракети за Русия и обеща да въведе нови санкции, предаде ДПА, като се позова на съвместно изявление на 27-те страни членки. В текста те казват, че доставката на тези ракети представлява "директна заплаха за европейската сигурност" и е значителна ескалация в сравнение с предишни ирански доставки на боеприпаси и дронове за Русия.
Още: „Войната пълзи в Беларус“: Опасенията след като Лукашенко нареди свалянето на руски дронове (ВИДЕО)
Още: Тръмп с ръкописна бележка до Орбан: "Виктор, много съм ядосан, ти си ми голям приятел" (СНИМКА)
Още: "Ударихме летище "Херсонес" в Крим": Украйна потвърди и каза какво е унищожила (ВИДЕО)