Британското правителство ще инвестира 338 милиона паунда за насърчаване на ходенето пеш и изграждането на нови велосипедни алеи, предаде БГНЕС. Целта е да се увеличи използването на велосипедите, като част от усилията за намаляване на вредните емисии.
Още: Късметлия удари джакпот от 250 млн. евро
Още: Военният комитет на НАТО с "чудесна и откровена дискусия" за войната в Украйна
С инвестицията, която представлява 30% увеличение на бюджета за активно пътуване, колоезденето и ходенето пеша ще станат по-лесни и по-безопасни.
Според властите, през 2020 г. пробегът на колоездене по английските пътища се е увеличил с 46%.
"Миналата година милиони от нас откриха, че колоезденето и ходенето са чудесни начини да поддържаме форма, да облекчим задръстванията по пътищата и да допринесем за околната среда", коментира британският транспортен министър Грант Шепс, като добави, че правителството е решено да продължи тази тенденция.
Още: Полша обвини Русия за взривения в село дрон