Великобритания обеща да няма връщане към „твърда граница“ с Република Ирландия, след като излизането на страната от структурите на Европейския съюз стане факт, съобщава вестник The Telegraph.
Още: Арести след прожекцията на образите на Тръмп и Епстийн върху замъка Уиндзор (ВИДЕО)
Още: Полша получи още танкове Abrams. Как това ще се отрази на Украйна?
Правителството в Лондон увери, че иска да избегне „всяка физическа гранична инфраструктура" между Ирландия и Северна Ирландия в рамките на плановете за нови митнически договорености с ЕС.
Представителите на Уайтхол заявиха пред изданието, че ЕС ще бъде правно отговорен за всяка твърда граница, наложена след Brexit, и настояха, че Великобритания е решена да бъде гъвкава по въпроса.
В документ правителството ще отхвърли предложенията, че митническата граница може да бъде преместена в Ирландско море, предупреждавайки, че идеята не е „жизнеспобна“ от конституционна и икономическа гледна точка, предаде Фокус.
Още: След разговор с Тръмп: Фон дер Лайен обеща ЕС по-бързо да спре да купува руски петрол и газ
Министрите искат „невидима" граница между Ирландия и Северна Ирландия, с изключение на проверки за по-малките търговци, които съставляват повече от 80% от трансграничната търговия.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Въпреки войната: Зеленски обяви повишаване на учителските заплати и студентските стипендии