Ветеран се самозапали по време на демонстрация в Загреб

28 октомври 2014, 14:09 часа 11064 прочитания 0 коментара

В понеделник вечерта хърватски ветеран се е запалил по време на демонстрация на ветераните от конфликта в Хърватия (1991-1995) и е получил тежки изгаряния, предаде AFP.

Още: Медведев за ядрените подводници на САЩ до Русия: "Трудно е да намериш черна котка в тъмна стая, особено ако я няма"

Още: Украински военен обясни как Русия ще пробие НАТО: Алиансът не си вади поуки

„През нощта Дамир Чакинич е приет в болница със сериозни рани, има 40% изгаряния”. Информацията съобщи лекар от болницата, в която е постъпил 50-годишният мъж. Животът на Чакинич не е в опасност.

Полицията обяви, че мъж на 50 години се е запалил пред министерството на ветераните в Загреб, но не даде повече информация по случая. Според местната преса мъжът е участвал в демонстрациите на ветераните и инвалидите от войната, които продължават от около седмица, информира агенция "Фокус".

Присъстващите на протеста са се опитали да помогнат на Чакинич. Докато е бил в съзнание е извикал „Всичко за Хърватия, дръжте се”.

Още: Мащабно наводнение в Одеса, девет загинали, сред които дете (ВИДЕА, СНИМКИ)

Още: Проблемът "Северна Македония" праща България в лагера на Орбан срещу членството на Украйна в ЕС?

Ветераните искат оставката на министъра на бившите бойци Предраг Матич, тъй като смятат, че правата им са застрашени, и искат закон, който да ги защитава по-добре.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Петър Чернев
Петър Чернев Отговорен редактор
Новините днес