Байерн мачка, но не може да стигне върха заради безгрешен Леверкузен (ВИДЕО)

1922

Байерн Мюнхен постигна категорична победа с 3:0 срещу Фрайбург в двубой от седмия кръг на Бундеслигата. Кингсли Коман отбеляза по едно попадение във всяко полувреме за баварците, а Лирой Сане също се разписа в 25-ата минута. По този начин "Миа Сан Миа" излезе на третото място във временното класиране със 17 точки в актива си. Фрайбург пък остава на осмата позиция с 10 пункта .

Коман блести за баварците

Зрителите „Алианц Арена“ имаха повод да празнуват още в 12-ата минута, когато Томас Мюлер комбинира с Кингсли Коман, за да може французинът да открие резултата. Хари Кейн пропусна, преди в средата на първата част да асистира на Сане за 2:0. Момчетата на Томас Тухел пращаха топката в мрежата няколко пъти, но головете не бяха зачитани заради засада. Все пак в 85-ата минута Коман оформи крайния резултат.

Байерн Мюнхен Сане

Байер Леверкузен не сдаде върха

Байерн Мюнхен обаче не успя да се качи на върха, тъй като Байер Леверкузен подчини последния Кьолн с 3:0 и продължи успешния си старт на сезона. За "аспирините", които нямат загуба от началото на кампанията в немския шампионат, с попадение и асистенция се отличи Йонас Хофман. Точни бяха още Жереми Фримпонг и Виктор Бонифаций.

ОЩЕ ОТ БУНДЕСЛИГАТА: В голов трилър с куп обрати: Борусия Дортмунд надви Унион Берлин (ВИДЕО)